در جلسه ای با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کوار صورت گرفت:

تعیین تکلیف رفع مشکلات آسفالت ورودی شهر کوار، جایگاه CNG شهرداری و وضعیت متقاضیان مسکن مهر

در این جلسه مقرر شد که اقدامات لازم و عاجل جهت رفع مشکلات مطرح شده ظرف مدت یک ماه انجام شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای سپیدار، بمنظور رفع مشکلات و نقاط حادثه خیز در شهر کوار، خرابی  آسفالت محور کوار به شیراز(بلوار شهید تندگویان)، وضعیت پارک حاشیه ای اکتشاف، پمپ CNG شهرداری، وضعیت مسکن ملی و سگ های ولگرد جلسه ای با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، شهردار و معاون شهردار، رییس راهداری و حمل  ونقل جاده ای و رییس مسکن و شهرسازی در دفتر دادستان برگزار گردید.

دهقان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کوار در این جلسه، با اعلام این مطلب که مسیر بلوار شهید تندگویان از نظر وضعیت آسفالت دچار مشکل حاد می باشد و مسیر اصلی و ترانزیتی مرکز استان به جنوب مخصوصا منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی است گفت: در این مسیر شاهد تصادفات منجر به فوت و مشکلات برای عبور و مرور می باشیم که می طلبد هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام گردد.

در ادامه در خصوص وضعیت پارک حاشیه ای اکتشاف، پمپ  CNG شهرداری، وضعیت مسکن ملی و خرید و فروش غیرقانونی امتیاز آن، موضوع سگهای ولگرد، موارد و مشکلات مطرح که مدیران حاضر در جلسه اقدام به ارایه گزارش و پاسخ نمودند.

در پایان این جلسه مقرر گردید که موارد زیر توسط مسیولین حاضر در جلسه در اسرع وقت و بر اساس مدت زمان مشخص شده اجرایی و گزارش اقدامات به دادستانی ارسال گردد:

۱- مقرر گردید با پیگیری رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان، نسبت به آسفالت مسیر رفت و برگشت بلوار شهید تندگویان اقدام عاجل ظرف مدت یک ماه صورت پذیرد.

۲- مقرر گردید جهت ایمن سازی بلوار شهید تندگویان، ایجاد تک لبه در رمپ حاشیه ای توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اجرا شود.

۳- مقرر گردید شهرداری هرچه سریعتر و مدت زمان دو هفته نسبت به تحویل موتور CNG و نصب و راه اندازی آن اقدام و مراحل قانونی مزایده آن اجرا شود.

۴- مقرر گردید شهرداری کوار در خصوص زنده گیری سگهای ولگرد اقدامات لازم را ظرف مدت ۲ هفته به انجام رساند.

۵- مقرر گردید نسبت به تعیین تکلیف زمین ۹۰ هکتاری جهت متقاضیان مسکن ملی و واگذاری بر اساس قرعه کشی اقدام عاجل صورت پذیرد.

۶- با توجه به گزارشات رسیده مبنی بر واگذاری و خرید و فروش امتیاز مسکن ملی که غیرقانونی است، مقرر گردید اداره مسکن و شهرسازی شهرستان از طریق اتاق اصناف به بنگاههای معاملات املاک موضوع را ابلاغ تا در آینده از نظر قانونی به مشکل برخورد نکنند.

عکس و خبر: حسین مقدس